2009 yılında D-CAT Group tarafından kurulan Telcocat, D-CAT Technologies’in CT (Computer Telephony) teknolojileri alanındaki uzmanlığından yararlanarak kurulan bir teknoloji şirketi.
 
7 yıldır çeşitli şirketleri aracılığı katma değerli telekomunikasyon servisleri sektöründe hizmet veren D-CAT Group bu uzmanlığını Telcocat bünyesinde sürdürmeye devam ediyor. Telcocat , TIB’e (Telekomunikasyon İdare Başkanlığı) bağlı, BTK (Bilgi Teknolojileri Kurumu) onaylı STH (Sabit Telefon Hizmeti) lisansına sahip bir telekomunikasyon operatoru ve teknoloji şirketi.
 
Turkcell – Türk Telekom ve Vodafone operatörlerine yüksek hızlı fiber bağlantı altyapısına sahip olan Telcocat, yüksek port kapasitesi ile 3 operatörde birden kendisine ait olan 0 888 katmadegerli servisler numara blokları üzerinde, gerek diğer grup şirketlerimize gerek diğer iş ortaklarımıza ait IVR (Sesli Yanıt Sitemi) tabanlı katma degerli servis projelerini geliştiriyor ve çalıştırıyor.
 
Telcocat, katma değerli servislerin yanı sıra, Group şirketlerimizden olan Baltic Mobile Solutions ve Massal Technologies ile işbirliği yapıyor ve uluslararası çağrı taşıma hizmeti veriyor.
 
Telcocat, dünyanın önde gelen CT (Computer Telephony) donanım sağlayıcılarından birisi olan ACULAB teknolojilerini kullanıyor.